Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok privítal spoločné vyhlásenie fínskeho prezidenta a premiérky o historickom rozhodnutí o vstupe tejto krajiny do NATO. TASR o tom informuje na základe Korčokovho vyjadrenia na sociálnej sieti Twitter.

„V prípade, že sa Fínsko rozhodne (o členstvo) požiadať, bude v NATO vítané. Slovensko podporuje rýchly proces vstupu," napísal.

Oficiálne vyhlásenie Fínska

Fínsky prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v spoločnom vyhlásení oficiálne oznámili, že podporujú vstup svojej krajiny do NATO. To znamená, že Fínsko prakticky s určitosťou požiada o vstup do NATO, i keď si to bude vyžadovať ešte niektoré konkrétne kroky. Svoje rozhodnutie o prípadnom vstupe do Aliancie ma v najbližších dňoch oznámiť aj Švédsko.

Ďalšie dôležité správy

Finnish President Sauli Niinisto speaks to media in Helsinki, Finland on Thursday, Aug. 14, 2014. Finnish President Sauli Niinisto will be meeting with his Russian counterpart Vladimir Putin on Friday in Sochi, Russia. The working visit will focus on the Ukraine crisis. (AP Photo/Lehtikuva/Heikki Saukkomaa)  FINLAND OUT
Neprehliadnite

Fínsky prezident a premiérka oficiálne oznámili podporu vstupu do NATO