Dal dohromady investorov, manažment a ďalších profesionálov z tohto segmentu a projekt odštartoval na začiatku roka.  Jeho plán spustením burzy nekončí. Podnikanie plánuje rozšíriť o ďalšie služby, vrátane vydania vlastného tokenu.  

  Ako by ste vysvetlili laikom, že funguje obchodovanie na kryptoburze BitMarkets v praxi? 

Celý proces od registrácie až po obchodovanie je pomerne jednoduchý a rýchly. Klienti sa dokážu registrovať a začať obchodovať s kryptomenami v priebehu niekoľkých sekúnd. Stačí si vytvoriť účet na platforme (e-mail a heslo) a následne uskutočniť svoj prvý vklad. Následne sa môžu využívať všetky benefity, ktoré platforma ponúka.

Rovnako ponúkame aj vklad fiat prostriedkov, kedy je potrebné podstúpiť proces KYC, čo znamená, že klient nám musí poslať potrebné osobné dokumenty, konkrétne doklad o totožnosti ako občiansky preukaz alebo cestovný pas, potvrdenie o trvalom bydlisku a informácie o kreditnej karte, aby sme vedeli jeho transakciu procesovať čo najefektívnejšie.

Po uplynutí niekoľkých minút v rámci overovania totožnosti môže klient uskutočniť svoj prvý vklad prostredníctvom platobnej karty alebo bankového prevodu, urobiť konverziu medzi fiat prostriedkami a voliteľnou kryptomenou a následne je pripravený profitovať z najlikvidnejších trhov 

 Na akých trhoch je vaša kryptoburza dostupná?  

BitMarkets ponúka obchodovanie na spotových a derivátových trhoch. Na spotových trhoch máme uvedených viac ako 80 kryptomien a usilujeme sa o to, aby sa uvádzali najmä kryptomeny, ktoré sú likvidné a zároveň je o ne veľký záujem v rámci obchodovania.

Obchodovanie Perpetual Futures kontraktov ponúkame na najhlavnejšie kryptomenové páry ako sú Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin s pákou až 1:100, kde klienti môžu profitovať už zo spomínanej kombinácie marže a vysporiadania zisku v akejkoľvek kryptomene.   

V čom sa odlišuje od iných búrz, ktorých je v oblasti kryptomien veľa? 

Chceli sme vytvoriť niečo, čomu budú rozumieť aj laici. Jednoduché prostredie, ktoré bude zároveň maximálne bezpečné, so spoľahlivým zabezpečením prostriedkov klientov. Jadrom nášho úspechu je čo najviac efektívna interakcia a podpora klientov, vrátane ponuky viac ako 20 jazykov pre ich maximálny komfort pri použití platformy.

Bitmarks
Zdroj: Bitmarks

Ako jediná kryptoburza ponúkame telefonickú podporu priamo v lokálnom jazyku našich klientov. Tento dôraz na zákazníka v inak odlišnom digitálnom svete nepochybne zohral významnú úlohu v našom víťazstve na prestížnej Crypto Expo 2022 v Dubaji, kde sme získali cenu Best Crypto Exchange for Customer Service. 

Chcete v budúcnosti  expandovať na ďalšie trhy?  

Samozrejme. Trh kryptomien a blockchainu je škálovateľný a dá sa implementovať množstvo produktov a služieb, z ktorých môžu získať výhody nielen retailoví obchodníci, ale aj firmy alebo umelci. Týmto narážam na trh s NFT (Non-Fungible Token), resp. s tokenizovanými aktívami, či už v podobe cenných papierov alebo Forexu a to všetko obchodované na blockchaine.  

Plánujete vydať aj vlastný token? 

Initial Coin Offering je už naplánovaný a samotný projekt tokenu sa dokončuje. BitMarkets Token bude slúžiť ako investícia klientov do samotnej platformy, z ktorej môžu následne profitovať v podobe nižších poplatkov a budúcich inovácií na burze BitMarkets.  

Profesionálne ste začínal v tradičnejšom finančnom prostredí. Prečo ste sa rozhodli presedlať na  krypto segment? 

Kryptomeny som začal intenzívne vnímať a študovať od roku 2017. Zaujala ma najmä technológia blockchainu, ktorá ponúka transparentnosť, rýchle a nízkonákladové transakcie a jednoduchý prístup pre všetkých používateľov. Okrem priamych výhod ponúka aj decentralizáciu, ktorá spolu s tokenizáciou aktív dokáže priniesť množstvo inovácií a poskytnúť tak každému finančnú nezávislosť a ľahší prístup k trhom a likvidite.

Po dôkladnej analýze trhu kryptomien a rozbore výhod, ktoré tieto digitálne aktíva prinášajú, som sa rozhodol spojiť dokopy tím odborníkov so skúsenosťami v odvetví finančnej technológie a platobných služieb a vytvoriť tak hodnotu vo forme kryptoburzy, ktorá prinesie klientom finančnú slobodu.  

Čo je z vášho profesionálneho pohľadu jednoduchšie - prevádzkovanie brokerskej spoločnosti alebo kryptoburzy. Aké sú tam rozdiely?  

Z pohľadu projektového manažéra a analytika finančných trhov môžem potvrdiť, že prevádzkovanie kryptoburzy je jednoduchšie ako prevádzkovanie obchodníka s cennými papiermi. Najhlavnejším dôvodom je byrokracia, s ktorou musí „klasický obchodník“ zápasiť . Trh kryptomien a samotné kryptoburzy sú od byrokracie pri prevodoch fiat prostriedkov alebo ukladania a archivovania informácií oslobodené.

Vďaka technológií blockchainu sú tieto informácie o prevodoch krypto prostriedkov automaticky ukladané na distribuovanej sieti, ktorá je plne zašifrovaná a chránená pred externými používateľmi. Blockchain ponúka kryptoburzám voľnosť a jednoduchosť v podobe operácií, no na druhej strane je vyžadovaná vysoká precíznosť riadenia a dodržiavanie bezpečnostných prvkov.

Samozrejme, klienti – obchodníci nesmú napriek všetkým výhodám obchodovania s kryptomenami zabudnúť na vysokú volatilitu a ďalšie riziká trhov s ohľadom možnej straty investovaného kapitálu.