Ministerstvo vnútra (MV) SR sprístupnilo novú verziu aplikácie eID klient na prácu s elektronickým občianskym preukazom. Jej cieľom je zvýšiť bezpečnosť. Aplikácia sa aktualizuje u všetkých používateľov, ktorí si ju nainštalovali, informoval tlačový odbor MV SR.

,,Nová verzia zvyšuje bezpečnosť aplikácie. Po novom dokáže detegovať nekompatibilné čítačky, ktoré používatelia e-služieb využívajú pri prihlasovaní do služieb eGovernmentu. Niektoré čítačky totiž nespĺňajú požiadavky eID kariet. Ak má používateľ problém s čítačkou, aplikácia ho naviguje k riešeniu," priblížil rezort.

K aktualizácii pristúpilo ministerstvo na základe viacerých dopytov na call centre MV SR. Na stránke s informáciami o softvéri pre používateľov elektronickej identifikačnej karty zároveň pribudli obrázky najčastejšie používaných čítačiek, aby používateľ ľahšie zistil, akú čítačku používa.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke budova, v ktorej sídli Ministerstvo vnútra SR na Pribinovej ulici v Bratislave 14. júla 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Rezort vnútra upozorňuje na falošné povolávacie rozkazy, označuje ich za hoax