Napriek tomu, že spotrebitelia v predvianočnom období bojovali s vysokou infláciou a stláčaním životných nákladov, výsledný obrat počas nákupnej akcie zvanej Black Friday sa v Spojených štátoch amerických vyšplhal na 9,1 miliardy dolárov.

Elektronika v zozname želaní

Ako ukazuje nasledujúci graf, 2,3-percentný medziročný rast sa vyrovnal a dokonca prekonal Deň vďakyvzdania, kedy spotrebitelia minuli online dokopy približne 5,3 miliardy dolárov.

Infographic: Holiday Spending Grows Despite Inflation Woes | Statista You will find more infographics at Statista

Niektoré z produktov, ktoré sa objavili na špičke zoznamov želaní nakupujúcich, boli podľa spoločnosti Adobe herná konzola Xbox Series X, drony a Macbooky. Podľa správy agentúry Axios sa nákupy elektroniky vo všeobecnosti zvýšili o 221percent v porovnaní s priemerným októbrovým dňom.

Ešte viac peňazí

Ešte väčší nárast na základe zľavy sa zaznamenal pri predaji hračiek, kde nákupy poskočili o 285 percent.

Obe tieto nákupné udalosti však zatienil Cyber Monday. Spoločnosť Adobe predpokladá, že online výdavky sa v pondelok zvýšia o 5,1 percenta a dosiahnu 11,2 miliardy dolárov.

Skutočná hodnota by však mohla byť ešte vyššia, keďže obrat na Deň vďakyvzdania a Black Friday už každopádne prekonal očakávania spoločnosti Adobe.

Ďalšie dôležité správy

Side,View,Of,A,Woman,Looking,Through,Clothing,Rack,And
Neprehliadnite

Black Friday podporil nákupy Nemcov, vianočné nákupy však budú celkovo slabšie