Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková pred niekoľkými týždňami vyhlásila, že ruský prezident nie je blázon, nakoľko presne vie, čo robí a koná podľa vlastnej temnej logiky. Zároveň ho označila za „absolútne racionálne, chladné, kruté a čierne zlo".

Hneď po všetkých vyštartoval

Podobné charakteristiky v súvislosti s menom Vladimira Putina vymenúvajú aj jeho bývalý spolužiaci či učitelia. Viktor Borisenko, ktorý so súčasným ruským prezidentom chodil na základnú školu povedal, že sa Putin chcel biť prakticky s každým.

„Keď ho nejaký mohutný chlapec urazil, hneď po ňom vyštartoval a škriabal ho, hrýzol ho, šklbal mu vlasy. V triede neoplýval najväčšou silou, ale zakaždým dokázal kohokoľvek poraziť, pretože mu naskakoval stav šialenej zúrivosti," cituje slová spolužiaka The Times.

Pochybovala o voľbe povolania

V zlom na svojho žiaka Vladimira spomína aj jeho vtedajšia učiteľka Chizovová. Tej sa Putin dostal pod ruky v čase, keď bola jej kariéra na samom začiatku. Mala 26 rokov a on bol jedným z jej prvých žiakov.

Podľa jej slov začala mať v dôsledku správania Vladimira Putina pochybnosti o tom, či si svoje povolanie vybrala správne. Chizovová okrem toho svojho žiaka označila za podlého chlapca, s ktorým boli už na prvý pohľad problémy.

Bývalí spolužiaci tiež podotkli, že Putin už od školských čias viedol každú bitku až do konca.

Ďalšie dôležité správy

Ruský prezident Vladimir Putin reční na Medzinárodnom ekonomickom fóre v ruskom Petrohrade v piatok 17. júna 2022.
Neprehliadnite

Naša armáda neútočí na civilnú infraštruktúru, vraví Putin a odmieta zodpovednosť za Kremenčuk