Spoločnosť Twitter prepustila najmenej 200 zamestnancov, čo je asi desať percent jej pracovnej sily. S odvolaním sa na svoje zdroje o tom v nedeľu informoval denník The New York Times (NYT). Je to už minimálne ôsme kolo prepúšťania od konca vlaňajšieho októbra, kedy firmu zhruba za 44 miliárd dolárov (približne 41,6 miliardy eur) prevzal podnikateľ Elon Musk. Od jeho príchodu sa počet zamestnancov znížil približne o 70 percent.

Posledná vlna prepúšťania sa zrejme dotkne produktových manažérov, dátových vedcov a softvérových inžinierov, uviedol newyorský denník.

Začiatkom novembra Twitter pre znižovanie nákladov zrušil asi 3 700 pracovných miest. Podľa Muskovho vyjadrenia z januára mal Twitter približne 2 300 aktívnych zamestnancov.

Nový šéf Twitteru v novembri uviedol, že služba sa bojuje s „masívnym poklesom tržieb", keďže inzerenti znížili výdavky pre obavy z moderovania obsahu. Firma sa nedávno začala deliť o tržby z reklamy s niektorými tvorcami obsahu.

Niektorí kritici sa obávajú, že Muskove úsporné kroky v Twitteri sa odrážajú na funkčnosti rovnomennej sociálnej siete a regulácii jej obsahu. Musk tento mesiac povedal, že bude trvať zhruba do konca tohto roka, kým spoločnosť stabilizuje a zabezpečí jej finančné zdravie.

Ďalšie dôležité správy

KK9 archív San Francisco - Na archívnej snímke z 8. decembra 2022 logo na sídle Twitteru v San Franciscu. Twitter zrušil účet, ktorý sledoval pohyb súkromného lietadla Elona Muska. FOTO TASR/AP
FILE - A sign at Twitter headquarters is shown in San Francisco, Thursday, Dec. 8, 2022. Twitter has suspended an account that used publicly available flight data to track Elon Musk's private jet, despite a pledge by the social media platform's new owner to keep it up because of his free speech principles
Neprehliadnite

Twitter by mohol mať nového riaditeľa koncom roka 2023, povedal Elon Musk