Ruský minister obrany Sergej Šojgu v bieloruskej metropole Minsk rokoval so svojím bieloruským kolegom Viktarom Chreninom. V sobotu to uviedla bieloruská štátna agentúra Belta, informuje agentúry Reuters.

Obaja ministri diskutovali o bilaterálnej vojenskej spolupráci a doplnili dohodu o „spoločnom zabezpečení regionálnej bezpečnosti“, napísala Belta. Ďalšie detaily o stretnutí však nepriniesla.

Bielorusko je blízkym spojencom Ruska. V priebehu ruskej invázie na Ukrajinu už Moskve poskytlo svoje územie na vyslanie ruských vojakov či odpaľovanie rakiet na Ukrajinu. Minsk zároveň v októbri obvinil Kyjev z pripravovaného útoku a ohlásil nasadenie spoločnej bielorusko-ruskej bojovej skupiny na západných hraniciach Bieloruska.

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v októbri povedal, že jeho krajina sa neplánuje zapojiť do konfliktu na Ukrajine, keďže Bielorusko podľa neho žiadnu vojnu nepotrebuje.

Ďalšie dôležité správy

JB 35 Minsk - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko počas stretnutia v Minsku 22. novembra 2021. Bielorusko sa chystá zorganizovať druhý repatriačný let pre migrantov, ktorí sa chcú vrátiť do vlasti. Uviedol to v pondelok bieloruský prezident Alexandr Lukašenko na stretnutí s guvernérom Hrodnianskej oblasti Uladzimirom Karanikom. Informovala o tom agentúra BelTA. FOTO TASR/AP

Belarusian President Alexander Lukashenko attends a meeting in Minsk, Belarus, Monday, Nov. 22, 2021. Lukashenko on Mo
Neprehliadnite

Bieloruský prezident vyzval Ukrajinu, aby prestala bojovať, inak ju čaká skaza