Webglobe, slovenská technologická skupina pôsobiaca aj v Česku začleňuje všetky svoje firmy a aktivity pod materskú značku. Expanduje tiež do Srbska, kde kúpila hostingové spoločnosti NiNet, Eutelnet a Panet, informuje portál E15.

Medzi poskytovateľmi webov a digitálnych služieb v strednej a východnej Európe sa tak rodí nový významný hráč.

Začlenenie do jednej spoločnosti

Webglobe doteraz zastrešovala šestnásť českých a slovenských značiek, finančne ju z veľkej časti podporuje bratislavský investičný fond Sandberg Capital. Ich spoločný minuloročný obrat dosiahol sumu 205 miliónov korún. Ich postupný zánik bude znamenať začlenenie do jednej spoločnosti.

„Integrácia nám umožní využiť synergické efekty a uvoľniť viac zdrojov na produktový vývoj. Konečným výsledkom je potom širšia a kvalitnejšia ponuka produktov a lepšia technológia v pozadí,“ povedal denníku E15 výkonný riaditeľ Webglobe Igor Strečko.

Svoje pôsobenie spoločnosť rozširuje na Srbsko. „Očakávame zaujímavý vývoj srbského trhu. V tejto krajine je vzhľadom na počet obyvateľov a podnikov stále veľmi málo domén a webových stránok,“ vysvetľuje Strečko.

Vstup na srbský trh

Ako uvádza E15, v Česku funguje približne 55 domén na sto firiem. Na Slovensku dokonca 74, ale v Srbsku len 27. „V prípade Srbska to poskytuje veľký priestor pre rast a my v tejto fáze chceme byť na tamojšom trhu,“ dodáva šéf Webglobe.

Spoločnosť v nasledujúcich mesiacoch plánuje s nákupom pokračovať. Chce získať hostingové firmy v Česku, ale aj v ďalších krajinách strednej a východnej Európy. Jej cieľom je dosiahnuť medziročné zväčšenie o približne desať percent.

Rozšírenie portfólia

„Popri tom máme aj obchodné ciele. Okrem integrovania spoločností náš biznis aj prebudovávame. Rozširujeme produktové portfólio a z tradičných webhostingových spoločností budujeme komplexných sprievodcov podnikateľov na ich ceste za úspechom v on-line svete,“ dopĺňa Strečko.

Webglobe ešte pod názvom WY Grouppohltila napríklad české hostingové firmy Ignum, Stable.cz, Hosting90, Savana.cz alebo ONEsolution, píše E15. Aktuálne spravuje 300-tisíc domén pre 100-tisíc zákazníkov. Týmto sa stala tretím najsilnejším hráčom v oblasti webhostingu a cloudových služieb v tuzemsku. Na Slovensku zastáva druhú pozíciu.

Ďalšie dôležité správy

Web3
Neprehliadnite

Európska komisia chce zaistiť právo na rýchly a bezpečný internet pre všetkých