V piatok (10. 7.) na Slovensku pribudlo 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1 893 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

KK8 Washington - Americký prezident Donald Trump hovorí v Bielom dome vo Washingtone 29. mája 2020. Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že pristupuje k
Neprehliadnite

USA vítajú rozhodnutie WHO začať v Číne vyšetrovanie pôvodu koronavírusu

Z 23 nových prípadov je osem z Bratislavského kraja a päť z Prešovského kraja. Po tri nové prípady zaznamenali v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Jeden nový prípad evidujú v Košickom kraji. V Nitrianskom a Trnavskom kraji nepribudol nikto. Dosiaľ sa vykonalo 228 829 testov, pričom počas piatka laboratóriá otestovali 2879 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia Covid-19 vyliečilo 1 493 ľudí, v piatok pribudlo 12 vyliečených pacientov.

Hospitalizovaných je 13 osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením Covid-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient. Sedemdňový kĺzavý medián je na hodnote 19. Na Slovensku v piatok nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.