Aj na Slovensko prichádza novinka z prostredia zdieľanej mobility. Platforma HoppyGo uvádza na náš trh peer-to-peer carsharing, ktorý ľudom umožňuje zdieľať autá medzi sebou. Služba, ktorú vyvinula a prevádzkuje spoločnosť Škoda auto DigiLab, štartuje v Bratislave a okolí. Jej cieľom je však postupné pokrytie celého Slovenska. 

Platforma HoppyGo umožňuje ľuďom zdieľať automobily medzi sebou a zarábať tak priamo na svojom aute. Platforma je založená na koncepte peer-to-peer a prepojuje majiteľov áut s ľuďmi, ktorí automobil nevlastnia a potrebujú ho požičať. Koncept HoppyGo vychádza z myšlienky trvalo udržateľnej mobility a cirkulárnej ekonomiky. V Českej republike s ňou platforma HoppyGo medziročne dosiahla najlepšie výsledky v histórii. „Naším cieľom je poskytnúť ľuďom čo najpohodlnejší a najjednoduchší prístup k flexibilnej, dostupnej a udržateľnej mobilite. Chceme koncept P2P carsharingu sprístupniť čo najširšej verejnosti, a preto sme sa rozhodli expandovať na blízke zahraničné trhy. Sme presvedčení, že slovenských používateľov zaujme myšlienka cirkulárnej ekonomiky, široký výber automobilov všetkých kategórií aj možnosť pasívneho privyrobenia si,“ uviedol Robin Švaříček, CEO HoppyGo.

Aktuálne sa platforma sústredí predovšetkým na nábor používateľov a prenajímateľov. Cieľom je vytvoriť do roka silné portfólio zdieľaných áut, kde si môžu používatelia vybrať presne také vozidlo, ktoré najlepšie splní ich aktuálne požiadavky. Nech už auto potrebujú na víkendový výlet, zahraničnú dovolenku, služobnú cestu alebo sťahovanie. Používatelia platformy HoppyGo majú možnosť si vozidlo požičať krátkodobo na 1-2 dni alebo na dlhodobé prenájmy, kde automaticky získavajú zľavu 20 – 50  percent. Rovnako ako v Českej republike aj na Slovensku poskytuje HoppyGo svoje služby len overeným používateľom (overenie bezdlžnosti, exekúcií, platnosti OP).

top auto
Neprehliadnite

Top udalosti v automotive: Volkswagen opäť vyrába a „Lambo“ bude aj elektrické

Majiteľom áut na Slovensku ponúka HoppyGo možnosť nechať ich vozidlo zarábať v čase, keď ho nevyužívajú. V Českej republike si prenajímatelia za rok 2020 rozdelil vyše 592-tisíc eur. Priemerný majiteľ prenajal svoje vozidlo 14-krát a zarobil si 1 178 eur. Najväčší záujem o zapožičanie registruje táto novinka v oblasti zdieľanej mobility tradične v priebehu letnej sezóny