Na Slovensku by mohol prebiehať výcvik ukrajinských ozbrojených síl. Vo štvrtok to počas návštevy leteckej základne Ramstein v Nemecku uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď. TASR o tom informuje na základe vyjadrenia hovorkyne rezortu obrany Martiny Kovaľ Kakaščíkovej.

„Naša ochota a odhodlanie adresovať špecifické požiadavky ukrajinskej strany sú stále aktuálne. Verím, že posilňovaním budovania kapacít a spôsobilostí ukrajinských ozbrojených síl budeme čoraz bližšie k ukončeniu tejto nezmyselnej ruskej agresie a víťazstvu slobodnej Ukrajiny," vyhlásil Naď.

Podľa ministra obrany je Slovenská republika pripravená hovoriť o výcviku ukrajinských vojakov na území SR. Dodal, že poskytnutie výcviku pre Ukrajincov by mohlo byť „eventuálnym príspevkom do novovytvorenej vojenskej asistenčnej misie EÚ na Ukrajine".

Naď sa v Nemecku zúčastnil na piatom stretnutí Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny vo formáte ministrov obrany. Témami stretnutia boli situácia na bojisku či materiálne a výcvikové potreby ukrajinskej armády. Predstavitelia rezortov obrany však hovorili aj o posilnení spoločných kapacít obranného priemyslu v záujme podpory obranného úsilia Ukrajiny.

Ďalšie dôležité správy

Ukrajinský vojak sa pozerá na kráter a zničenú školu po ruskom ostreľovaní v ukrajinskom meste Čuhujiv v Charkovskej oblasti 16. júla 2022.
Neprehliadnite

Ukrajinskí vojaci získajú v Británii pokročilejší výcvik v zákopovej aj mestskej vojne