Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) znova hrozí protestmi. Žiada povereného predsedu vlády Eduarda Hegera a Ministerstvo dopravy SR, aby začali okamžite rokovať s cestnými dopravcami o podmienkach v tomto odvetví.

Ak ich podľa organizácie malých cestných dopravcov budú ignorovať a rokovanie sa nezačne do 15. marca, sú pripravení ísť opäť do ulíc.

„Situácia v doprave je veľmi vážna, dopravné firmy musia prepúšťať vodičov a znižovať stavy vozidiel," oznámila vo štvrtok v stanovisku UNAS.

Cestní dopravcovia zároveň žiadajú, aby sa na zníženie cestných daní pre dopravcov použilo 43 miliónov eur, ktoré sa majú v tomto roku ušetriť na nákladoch z výberu mýta. Pripomenuli, že o zníženie cestných daní, ktoré by im pomohli znížiť náklady, už v minulosti žiadali Ministerstvo financií SR a Úrad vlády SR.

„Počas covidu-19 a pri zvyšovaní cien pohonných látok dopravcovia nedostali do dnešného dňa ani cent," tvrdí UNAS.

„Nechápeme, že všetky štátne organizácie, samosprávy a vyššie územné celky majú prisľúbené financie na pokrytie svojich pohľadávok, ktoré idú z našich daní," upozornila organizácia.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke Jaroslav Kmeť, slovenský manažér, odborník v oblasti informačných technológií a súčasný štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
Neprehliadnite

Nákladní dopravcovia žiadajú liberalizáciu trhu s trakčnou elektrinou, rezort to vidí inak