Zlepšujúca sa situácia a postupné uvoľnenie opatrení sa prejavujú aj v tržbách. Hodnoty spred pandémie postupne dobiehajú osobné služby či reštaurácie, najlepšie sa darí maloobchodu.

Najpomalší rast zaznamenávajú ubytovacie služby. Vyplýva to z najnovších údajov finančnej správy zo systému e-kasa, kde porovnávali tržby z tohtoročného mája s februárom minulého roka, teda posledným mesiacom pred prijatím opatrení proti pandémii nového koronavírusu.

Putin
Neprehliadnite

Ruská ekonomika sa rýchlo zotavuje, maloobchodné tržby vyskočili o takmer 35 percent

,,Štatistiky zo systému e-kasa potvrdzujú, že najlepšie sa darí maloobchodu. V máji tohto roka sa dostali nad úroveň tržieb z vlaňajšieho februára všetky typy prevádzok. Rovnako bol vo všetkých typoch prevádzok maloobchodu v máji zaznamenaný vysoký medzimesačný rast tržieb oproti aprílu. Najviac rástli tržby v obchodoch s tovarom pre domácnosť, a to medzimesačne až o 50 percent. Tržby predajní s odevmi a obuvou medzimesačne vzrástli o 30 percent," vyčíslila hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Postupne sa k úrovni obdobia pred pandémiou nového koronavírusu blížia aj ostatné sektory. Tržby v sektore osobných služieb, ktorý predstavuje kaderníctva, kozmetické služby či masážne salóny, dosiahli v máji tohto roka 85 percent, reštaurácie a pohostinstvá 70 percent oproti februáru minulého roka.

K pomalému oživeniu dochádza aj v prípade ubytovania, kde tržby v máji predstavovali 30 percent tržieb z februára minulého roka.