Výrobcu turbín pre energetický priemysel Siemens Energy zaradia koncom marca do kľúčového indexu frankfurtskej burzy DAX. Informoval o tom prevádzkovateľ frankfurtskej burzy Deutsche Börse. Spoločnosť nahradí v indexe firmu Beiersdorf, ktorá je známa výrobou pleťovej kozmetiky značky Nivea.

Po tom, ako sa odčlenila od materskej spoločnosti Siemens, firma Siemens Energy vstúpila v septembri 2020 na burzu a koncom decembra bola zaradená do indexu MDAX. Na tom sú kótované stredne veľké nemecké podniky.

WA 40 archív Frankfurt - Na archívnej snímke z 25. októbra 2013 vývoj indexu DAX na grafe na burze vo Frankfurte nad Mohanom. Deutsche Börse chce rozšíriť svoj hlavný burzový index DAX na 40 firiem zo súčasných 30. FOTO TASR/DPA

ARCHIV - 25.10.2013, Hessen, Frankfurt/Main: ILLUSTRATION - Die Anzeigetafel mit der Dax-Kurve zeigt auf dem Parkett der Wertpapierbörse ein steigende Richtung (Doppelbelichtung). (zu dpa
Neprehliadnite

Dax sa dostal na nový rekord, v raste pokračujú aj ostatné európske akcie

Od uvedenia akcií na burzu však akcie Siemens Energy vzrástli podľa agentúry Reuters o viac než tretinu. Trhová hodnota firmy, ktorá kontroluje aj 67-percentný podiel vo výrobcovi veterných turbín Siemens Gamesa, tak dosahuje približne 21,9 miliardy eur. Podľa Deutsche Börse budú akcie Siemens Energy zaradené do indexu DAX 22. marca. Beiersdorf zasa zaujme miesto firmy Siemens Energy v indexe MDAX.