Španielsky premiér Pedro Sánchez v utorok zdôraznil potrebu dlhodobej európskej jednoty v podpore Ukrajiny. Uviedol to v rozhovore pre televíziu CNN na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose.

,,Potrebujú cítiť solidaritu, empatiu a odhodlanie celej Európskej únie. Budeme s Ukrajincami tak dlho, ako to bude potrebné," povedal.

Španielsky premiér predtým upozornil delegátov fóra v Davose, že je kľúčové, aby EÚ ,,bojovala proti zhnitým semienkam, ktoré (ruský prezident Vladimir) Putin zasadil" do ich krajín.

Ruský prezident má v Európe spojencov, ktorí skrývajú svoje sympatie a väzby k Putinovi, a ktorým treba zabrániť, aby zničili EÚ zvnútra, povedal Sánchez pre CNN.

Sánchez sa v prejave, ktorý predniesol v Davose,  zaviazal bojovať proti zmieneným osobám s rovnakým zápalom ako Ukrajinci bojujú proti ruským silám, ale prostredníctvom iných zbraní.

Ďalšie dôležité správy

KK51 Davos - Na snímke prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská a švajčiarsky minister zahraničných vecí Ignazio Cassis počas bilaterálneho stretnutia v rámci  zasadnutia  Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose 17. januára 2023. FOTO TASR/AP

Switzerland's Foreign Minister Ignazio Cassis, right, speaks with Olena Zelenska, First Lady of Ukraine, left, during a bilateral meeting during the 53rd annual meeting of the World Economic Forum, WEF, in Davos, Switzerland, Tuesday, January 17,
Neprehliadnite

Zelenskyj poslal po ukrajinskej prvej dáme list s receptom na mier