„Snáď informácie, ktoré nám čelní predstavitelia Mali priebežne dávajú, sú pravdivé,“ poznamenala. O Kosíkovom prepustení z väzenia v Mali informoval v stredu 14. novembra denník Sme, ktorému to potvrdil Ľ. Kosík.

Bývalý príslušník SIS bol vo väzení dva roky po tom, čo na neho vydali medzinárodný zatykač pre falšovanie zmeniek v hodnote 2,4 milióna eur. Prepustenie ho prekvapilo. „Otvorili dvere a povedali koniec,“ uviedol pre Sme Ľ. Kosík. Svoje ďalšie kroky nechcel komentovať.

Polícia následne na sociálnej sieti napísala, že najvyšší predstavitelia malijskej polície prezidentovi Policajného zboru SR Milanovi Lučanskému potvrdili, že Ľ. Kosík nebol prepustený z malijského väzenia.

Ľ. Kosík dlhodobo tvrdí, že je ochotný svedčiť o únose syna prezidenta Michala Kováča aj o ďalších kauzách bývalých príslušníkov SIS. Bol právoplatne pôvodne odsúdený na 14 rokov odňatia slobody a na peňažný trest vo výške 100-tisíc eur. Keďže ho nezaplatil, tak ho Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) v pondelok 12. novembra odsúdil na ďalšie štyri roky. Verdikt nie je ešte právoplatný a bude o ňom, keďže sa odvolal obhajca Ľ. Kosíka, rozhodovať napokon Najvyšší súd SR.