Rusko v stredu uviedlo, že bude reagovať v prípade, že Británia pošle na Ukrajinu stíhačky. Moskva zároveň varovala pred ďalšou eskaláciou vojny na Ukrajine, ktorú rozpútala vlani vo februári.

„Rusko nájde odpoveď na akékoľvek nepriateľské kroky podniknuté britskou stranou,“ uviedlo ruské veľvyslanectvo v Londýne vo vyhlásení, z ktorého citovali ruské tlačové agentúry.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu navštívil Londýn, kde vyzval spojencov, aby jeho vojnou zmietanej krajine poslali bojové stíhačky, pripomína AFP.

Britský premiér Rishi Sunak v tejto súvislosti povedal, že v súvislosti s vojenskou pomocou pre Ukrajinu „nie je nič zmietnuté zo stola“. Stíhačky pre Ukrajinu sú „súčasťou rozhovoru“, uviedol Sunak počas spoločnej tlačovej konferencie so Zelenským.

Ďalšie dôležité správy

WA 42 Londýn - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak pózujú na Downing Street 10 v Londýne v stredu 8. februára 2023.  Ide o Zelenského prvú návštevu v Británii od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu. Britská vláda o nej informovala v stredu ráno.  Najvyšší ukrajinský predstaviteľ absolvuje aj audienciu u britského kráľa Karola III., prihovorí sa k britskému parlamentu, uviedla vo vyhlásení britská vláda. Stretne sa i s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvič
Neprehliadnite

Pri dodávkach zbraní pre Ukrajinu nemožno nič vylúčiť, povedal britský premiér Sunak