Potom, ako Rusko opustila väčšina západných technologických spoločností, Moskva sa začala vyhrážať Wikipédii, píše Sky News.

Ruská federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor), vyhlásila, že Wikipedia, ktorú môže editovať široká verejnosť, by mala zo svojich stránok odstrániť „protizákonné informácie“, inak jej hrozí pokuta.

Roskomnadzor obvinil Wikipediu, že zverejňuje nepresné informácie o ruskej vojne na Ukrajine, ktorú Moskva označuje ako „špeciálnu operáciu“.

Ruský telekomunikačný regulátor tvrdí, že obsah, ktorý sa objavuje na Wikipedii, je „výlučne protiruskou interpretáciou“ udalostí na Ukrajine.

Roskomnadzor tiež vyhlásil, že jeho predchádzajúca žiadosť o vymazanie protiruského obsahu sa zo strany správcov Wikipedie nestretla s porozumením.

Ďalšie dôležité správy

PK 10 Moskva - Na snímke ruský prezident Vladimir Putin hovorí počas koncertu, ktorý sa konal pri príležitosti ôsmeho výročia vyhlásenia Krymskej republiky a mesta Sevastopol za subjekty Ruskej federácie v Moskve vo štvrtok 19. marca 2021. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin delivers his speech at a concert marking the eighth anniversary of the referendum on the state status of Crimea and Sevastopol and its reunification with Russia, in Moscow, Russia, Friday, March 18, 2022. (Sergei
Neprehliadnite

Desivá dilema. Odstrihnutie Ruska od západných kanálov by mohlo viac nahrávať Kremľu