Viac než desať ruských bojových stíhačiek a bombardovacích lietadiel sa zúčastnilo na vojenskom cvičení v oblasti Čierneho mora.

Manévre sa konajú v čase, keď v danej oblasti uskutočňujú vojenské cvičenie aj sily Ukrajiny, Spojených štátov a ďalších členských krajín NATO.

Ruská Čiernomorská flotila v sobotu oznámila, že cvičenie zahŕňa simulované raketové a bombardovacie útoky proti nepriateľským plavidlám.

Súčasťou manévrov bolo aj zapojenie bojových stíhačiek typu Su-30MKK a Su-17, ako aj ruských vojenských lodí, informuje tlačová agentúra DPA.

Ministerstvo obrany v Moskve oznámilo, že monitoruje západné námorné manévre s názvom „Morský vánok“ a odpovedá na hrozby.

Rusko až do októbra uzatvorilo pre tranzit viacero oblastí v Čiernom mori vrátane zóny nachádzajúcej sa neďaleko Krymského polostrova, ktorý anektovalo v roku 2014.

Moskva vníma cvičenie „Morský vánok“, ktoré zahŕňa sily z vyše 30 krajín, ako provokáciu zo strany Washingtonu, píše DPA.

Počas týchto manévrov došlo v danej oblasti už k niekoľkým blízkym vojenským stretnutiam síl Ruska a Severoatlantickej aliancie.