Rusko ohlásilo obnovu pravidelného leteckého spojenia s ôsmimi krajinami, kde sa podľa vlády zlepšila epidemická situácia. Od stredy budú umožnené lety do Británie, od 10. júna potom do Rakúska, Maďarska, Luxemburska a Chorvátska, informovala agentúra Interfax. Linka z Moskvy do Londýna bola zrušená 22. decembra v reakcii na rozšírenie nákazlivejšej mutácie koronavírusu v Británii.

EBE 18 Moskva - Na snímke ruský prezident Vladimir Putin počas virtuálneho klimatického summitu svetových lídrov v Moskve 22. apríla 2021. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin attends the virtual Leaders Summit on Climate in Moscow, Russia, Thursday, April 22, 2021. (Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP)
Neprehliadnite

Rusko vyhlásilo, že zákaz letov nad Bieloruskom ohrozuje bezpečnosť cestujúcich

Obmedzenie leteckého spojenia do Turecka sa po rozhodnutí operatívneho štábu predlžuje do 21. júna. Rusko sa tak rozhodlo kvôli naďalej vysokým prírastkom nakazených v Turecku a napriek opakovaným naliehaniam Ankary, aby umožnilo ruským turistom vyjsť do tureckých letovísk. Medzi oboma krajinami doteraz funguje len linka Istanbul-Moskva, a to dvakrát do týždňa.

Značne posilnené budú lety z Moskvy do Minska, uviedla agentúra DPA. Letisko v bieloruskej metropole muselo utlmiť prevádzku potom, čo rad únijných krajín vrátane Česka zakázala bieloruským aerolinkám Belavia pristávať na svojom území alebo pre nich uzavreli aj svoj vzdušný priestor pre prelety. Krajiny EÚ tak urobili v reakcii na nútené pristátie civilného lietadla spoločnosti Ryanair v Minsku z 23. mája, ktoré bieloruské úrady využili k zatknutiu opozičného novinára Ramana Prataseviča.