Ruská ofenzíva na Ukrajine sa zmenila. Moskva nemá dostatočné zásoby vysoko presných raketových zbraní, zintenzívnila preto využitie letectva na podporu pozemných jednotiek. V pravidelnej rannej správe o situácii na bojisku to dnes uviedol ukrajinský generálny štáb. Ruské delostrelecké útoky na mesto Severodoneck na severe Luhanskej oblasti pokračujú.

„Vzhľadom na nedostatočné zásoby vysoko presných raketových zbraní hľadá nepriateľ iné spôsoby, ako zničiť kritické a vojenské zariadenia na území Ukrajiny," uvádza ukrajinská armáda.

V oblasti Volyne a Polesia bieloruská armáda ďalej plní úlohy na posilnenie svojich síl na hraniciach s Ukrajinou. „Hrozba raketových a bombových útokov na civilnú a vojenskú infraštruktúru z územia Bieloruskej republiky pretrváva," varovalo velenie ukrajinskej armády.

Na severe Ukrajiny ruské jednotky posilňujú svoje pozície pri ukrajinsko-ruských hraniciach. Pokračuje aj delostrelecké a mínometné ostreľovanie ukrajinských jednotiek a civilnej infraštruktúry v Sumskej oblasti z územia Ruska. Pri Charkove sa ruské jednotky sústredia na udržanie pozícií a opäť ostreľovali mesto Rubižne.

Ďalšie dôležité správy

EBE 21 Ramstein - Na snímke americký minister obrany Lloyd Austin reční počas stretnutia s viacerými európskymi partnermi na nemeckej leteckej základni Ramstein, aby s nimi prediskutoval ďalšie kroky na podporu Ukrajiny v utorok 26. apríla 2022. FOTO TASR/AP

U.S. Secretary of Defense, Lloyd Austin, delivers a speech as he hosts the meeting of the Ukraine Security Consultative Group at Ramstein Air Base in Ramstein, Germany, Tuesday, April 26, 2022. (AP Photo/Michael Probst)
Neprehliadnite

Západní lídri sa dohodli, že na Ukrajinu pošlú viac zbraní, informoval šéf Pentagónu