Sekretár Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Olexij Danilov očakáva, že ruské tajné služby sa chystajú vykonať sériu teroristických útokov vo vlastnej krajine s množstvom civilných obetí. Dôvodom je podľa neho pokles verejnej podpory vojny na Ukrajine medzi Rusmi. Informuje o tom TASR na základe správy britského denníka The Guardian.

Sobotňajší bombový atentát, pri ktorom zahynula novinárka Daria Duginová, dcéra známeho prokremeľského ideológa Alexandra Dugina, je podľa Danilova prvým takýmto útokom. Ich cieľom má byť mobilizácia verejnej mienky v Rusku v prospech vojny.

Ruská Federálna bezpečnostná služba v pondelok obvinila z atentátu na Duginovú ukrajinské tajné služby a identifikovala aj údajnú vykonávateľku vraždy, ukrajinskú spravodajskú dôstojníčku Nataľu Vovkovú.

Ukrajina od začiatku popiera účasť na atentáte.

Ďalšie dôležité správy

KK20 archív Moskva - Na archívnej snímke z 11. augusta 2016 prokremeľský filozof a ideológ Alexander Dugin v Moskve. V kauze výbuchu v aute, pri ktorom prišla o život dcéra ruského prokremeľského filozofa a ideológa Alexandra Dugina, sa začalo trestné konanie vo veci vraždy. V nedeľu 21. augusta 2022 o tom informovala britská spravodajská televízia Sky News. Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý sa zaoberá závažnými trestnými činmi, vo svojom vyhlásení sumarizoval, že k výbuchu doš
Neprehliadnite

Bývalý poslanec ruskej štátnej Dumy vie, kto stojí za smrťou dcéry Alexandra Dugina