Očakovo predstavila nový rad nealkoholických nápojov s názvami CoolCola, Fancy a Street, ktoré majú nahradiť značky Coca-Cola, Fanta a Sprite po tom, čo sa po invázii Moskvy na Ukrajinu stiahli z ruského trhu. Informoval o tom spravodajský server EconoTimes.

Odchod z ruského trhu

Od marca, kedy spoločnosť Coca-Cola zastavila v Rusku svoju činnosť, sa tieto tri popredné svetové značky limonád na ruských pultoch väčšinou nevyskytujú. Výrobky firmy Coca-Cola sú síce v niektorých obchodoch stále dostupné, ale ich ceny sa zvýšili približne o 200 percent.

Firma Očakovo, ktorá funguje od roku 1978 a vyrába okrem iného tradičný ruský kvas, nízkoalkoholický medový nápoj medovucha a ďalšie produkty, vo vyhlásení uviedla, že jej CoolCola má „kultovú príchuť kokakoly". Fľaše CoolColy, Fancy s príchuťou pomaranča a Street s citrónom a limetkou sú navyše navrhnuté tak, aby vzhľadom pripomínali svoje svetové náprotivky.

Napodobeniny

Táto firma ale nie je jediná, ktorá dúfa, že sa jej podarí profitovať na stiahnutie spoločnosti Coca-Cola z ruského trhu. Spoločnosť Slavda Group sídliaca na ruskom Ďalekom východe v apríli uviedla na trh nápoj nazvaný Grink Cola a firma Syktyvkarpivo v severoruskej Komiskej republike v máji predstavila svoju značku limonády Komi Cola.

Zákazníci sa však sťažovali, že ani jeden z nápojov nie je dostatočne „sladký a šumivý“, a obaja si vyslúžili skôr rozpačité hodnotenie.

Ďalšie dôležité správy

WA 47 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje počas spoločnej tlačovej konferencie s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom (nie je na snímke) v Moskve v piatok 18. februára 2022. FOTO TASR/AP
Neprehliadnite

Šiesty balík sankcií EÚ voči Putinovi viazne. Firmám však hrozí pokuta viac ako 1,6 milióna eur