Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na štvrtok uviedol, že mestá a dediny, ktoré ukrajinská armáda oslobodila od ruských okupačných síl, sú zdevastované. 

Ruské ozbrojené sily vypálili v stredu osem striel s plochou dráhou letu na juhoukrajinské mesto Kryvyj Rih s cieľom prerušiť zásobovanie vodou.

Raketové útoky zasiahli priehradu nádrže Karačunov, uviedol Zelenskyj vo videu zverejnenom vo štvrtok skoro ráno. Vodný systém nemal „žiadnu vojenskú hodnotu" a denne sú na ňom závislé státisíce civilistov, povedal.

Ukrajinský prezident mal autonehodu

Videoposolstvo Zelenského zverejnili po jeho návrate zo severovýchodnej Charkovskej oblasti späť do metropoly Kyjev krátko po tom, čo jeho úrad informoval o dopravnej nehode, v ktorej sa jeho auto zrazilo so súkromným vozidlom.

„Prezidenta prehliadol lekár, neboli objavené žiadne vážne zranenia," uviedol na sociálnej sieti Facebook Zelenského hovorca Serhij Nykyforov.

Zelenskyj : Iba ničili, iba brali a deportovali

Zelenskyj navštívil v stredu mesto Izium na východe štátu, ktoré ukrajinské sily nedávno oslobodili spod ruskej okupácie. Stretol sa s vojakmi, ktorým sa poďakoval za ich úsilie pri opätovnom dobývaní zabratého územia. Pred budovou vypálenej radnice bola vztýčená ukrajinská vlajka.

„Naši strážcovia zákona už dostávajú dôkazy o vraždách, mučení a únosoch ľudí okupantmi," povedal ukrajinský prezident vo svojom prejave. „Iba ničili, iba brali, iba deportovali. Nechali za sebou zničené dediny a v niektorých z nich nezostal ani jediný dom," dodal.

Ďalšie dôležité správy

WA 25 Izium - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spieva hymnu počas návštevy mesta Izium v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny, ktoré ukrajinské sily nedávno oslobodili spod ruskej okupácie v stredu 14. septembra 2022. FOTO TASR/AP 


In this photo provided by the Ukrainian Presidential Press Office, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, center, sings the Ukrainian national anthem during his visit to the city of Izium, Kharkiv region, Ukraine, Wednesday, Sept. 14, 2022. (Ukrainian P
Neprehliadnite

Ukrajinský prezident Zelenskyj mal v Kyjeve autonehodu