Preskupovanie ruských jednotiek v ukrajinskej Chersonskej oblasti a v okupovaných zónach Záporožskej oblasti, ako aj vybudovanie dodatočnej obrannej línie naznačuje zámer Ruska získať oporu na týchto územiach. Píše o tom denník Ukrajinska pravda s odvolaním sa na ukrajinskú vojenskú rozviedku.

Predstaviteľ Hlavnej správy rozviedky Ministerstva obrany Ukrajiny Vadym Skibickyj vysvetlil, že „v Chersonskej oblasti a na okupovanom území Záporožskej oblasti vidíme posilňovanie ich postavenia prostredníctvom presunu jednotiek z územia Krymského polostrova".

„A to je tranzit z Ruskej federácie. Podľa toho vidíme, aké silné rozmiestnenie jednotiek robí Rusko na okupovaných územiach južnej Ukrajiny. Vidíme, že od začiatku mája začali okupačné vojská posilňovať svoju obranu. Pripravujú sa príslušné inžinierske stavby: nie prvá, nie druhá, ale teraz sa buduje tretia línia obrany," povedal predstaviteľ rozviedky.

Práve tieto vojenské aspekty a vojenské ukazovatele naznačujú zámer Ruska „zmocniť sa a držať tieto územia", dodal Skibickyj.

Ďalšie dôležité správy

Kadyrov vládne ruskej Čečenskej republike tvrdou rukou. Je to bývalý veliteľ čečenských povstalcov a v súčasnosti spojenec ruského prezidenta Putina.
Neprehliadnite

Ukrajina je uzavretá otázka. Kadyrov je pripravený zaútočiť na Poľsko