Manželka britského premiéra Borisa Johnsona v sobotu (31. júla) oznámila, že je tehotná, informovala agentúra AP.

V príspevku na Instagrame Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti „neuveriteľne požehnaná, že je opäť tehotná“. Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila.

Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v apríli 2020. Dvojica sa zosobášila v máji tohto roka na súkromnom obrade vo Westminsterskej katedrále v Londýne.

Pre Carrie je to prvé manželstvo, pre Johnsona už tretie. Johnson má so svojou druhou manželkou Marinou Wheelerovou štyri deti a mimo manželstva splodil podľa AP „najmenej jedno dieťa“.

Johnson je len druhým predsedom britskej vlády, ktorý uzavrel manželstvo počas pôsobenia v tejto funkcii – po Robertovi Jenkinsonovi v roku 1822. Nájsť britského premiéra, ktorý sa ako Johnson nechal počas funkčného obdobia rozviesť, možno ešte ďalej v minulosti, a to v prípade Augustusa FitzRoya, ktorý bol v úrade v rokoch 1768 – 1770, približuje agentúra APA.

WA 7 Londýn - Britská kráľovná Alžbeta II. a britský premiér Boris Johnson počas audiencie v Buckinghamskom paláci v Londýne v stredu 23. júna 2021. Išlo o prvú osobnú audienciu kráľovnej 
s britským premiérom od začiatku koronavírusovej pandémie. FOTO TASR/AP 

 Britain's Queen Elizabeth II greets Prime Minister Boris Johnson at an audience at Buckingham Palace, London, Wednesday June 23, 2021, the Queen's first in-person weekly audience with the Prime Minister since the start of the coronaviru
Zdroj: TASR