Ministerstvo hospodárstva SR a Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spúšťajú komunikačnú kampaň na podporu šetrenia energiami pod názvom Poďme šetriť spolu. Oznámil to v pondelok na tlačovej besede minister hospodárstva Karol Hirman, za účasti generálneho riaditeľa SIEA Stanislava Jurikoviča. Poradiť spotrebiteľom so znižovaním spotreby energií môže okrem pracovísk SIEA aj internetová stránka setrimeprenas.sk .

„Oddnes štartujeme informačnú kampaň ´Šetríme pre nás´, ktorá je zameraná na šetrenie energiami v domácnostiach. MH SR spolu so SIEA chce v tomto, už zimnom období informovať a motivovať všetkých k šetreniu s energiami, či už je to elektrina, plyn alebo teplo. Považujem to za tému, ktorá je veľmi, veľmi dôležitá," podčiarkol Hirman.

Jurikovič pripomenul, že SIEA poskytuje bezplatné poradenstvo v oblasti šetrenia energiami už od roku 201O.

„Máme klientske centrá v krajských mestách - v Bratislave, Banskej Bystrici, v Trenčíne, Žiline a Košiciach. Súčasťou kampane bude preto aj poskytovanie bezplatného energetického poradenstva," priblížil.

„Pripravuje sa rozhlasová a televízna kampaň, ktorá bude informovať a konkrétnych typoch šetrenia pre jednotlivé skupiny spotrebiteľov. Hovoríme o domácnostiach, ako aj o podnikoch, ale aj o mestách a obciach. Poradenstvo bude širokospektrálne venované každému," dodal generálny riaditeľ SIEA.

Ďalšie dôležité správy

PK 46 archív Pokrent - Na archívnej snímke z 23. júna 2022 symbol snehovej vločky na digitálnom regulátore vykurovania ukazuje, že radiátor je vypnutý v nemeckej obci Pokrent v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko. Spolkový úrad pre reguláciu sieťových odvetví Bundesnetzagentur (BNetzA) vydal vo štvrtok 29. septembra 2022 naliehavé varovanie. Vyzval spotrebiteľov, aby viac šetrili plynom bez ohľadu na chladné počasie, keďže čísla ukázali nadpriemernú spotrebu, napriek opakovaným prosbám
Neprehliadnite

Chcete šetriť energie? Neprekurujte, využívajte termostat a dbajte na správnu vlhkosť