Zdá sa, že Jaroslav Haščák bude mať pred štátnymi orgánmi čo vysvetľovať. Uviedla to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) v reakcii na rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu o väzobnom stíhaní spolumajiteľa finančnej skupiny Penta. To zatiaľ nie je právoplatné, Jaroslav Haščák voči nemu podal sťažnosť na Najvyšší súd.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Na snímke policajti vychádzajú z Digital Parku 1. decembra 2020 v Bratislave.FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Boj s korupciou nie je televízna relácia, ozbrojení policajti nie sú garantom úspechu

Šéfka strany zdôrazňuje, že všetci si majú byť pred zákonom rovní. Bez ohľadu na bohatstvo, postavenie alebo moc. „Je dôležité, aby spravodlivosť fungovala a platila pre všetkých rovnako. Obvinenia z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti v prípade šéfa Penty súd zjavne pokladal za dostatočne vážne a rozhodol sa pre jeho väzobné stíhanie," doplnila vo vyjadrení, ktoré poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Po vznesení obvinenia sa Jaroslav Haščák vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám.