Koaličná strana Za ľudí očakáva, že tento týždeň dôjde k zmene COVID automatu a aktualizácii vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ). Šéfka strany Veronika Remišová hovorí, že nereflektujú na aktuálnu situáciu a chce, aby sa zohľadňovali aj riziká prenosu vírusu. Argumentuje obmedzovaním športovania ľuďom v skupinách v exteriéri.

Aktualizácia automatu by mala podľa nej obsahovať aj nové pravidlá testovania, aby sa nevynakladali desiatky tisíc eur na jedného pozitívne testovaného. Tvrdí, že plošné testovanie zmysel nemá.

Koaličná rada na úrade vlády SR, ktorá sa zaoberala súčasnou vládnou krízou. Tlačovka predstaviteľov strany OĽaNO. Na snímke je  Igor Matovič a Jaroslav Naď.
Neprehliadnite

OĽANO nevidí racionálny dôvod na spochybňovanie predlžovania núdzového stavu

,,Dnes je povolené, že môžu trénovať len šiesti športovci a tréner v sektore 800 metrov štvorcových, kde je riziko nákazy radikálne nižšie ako v uzavretých priestoroch, preto žiadame aktualizáciu COVID automatu a vyhlášky tak, aby zohľadňovali riziká prenosu vírusu," povedala Remišová.

Podotkla, že zmeny trvajú príliš dlho a opatrenia nestíhajú reflektovať na novú situáciu. Uvedomuje si riziká postupného otvárania, verí ale, že sa všetci naučili, že v prípade potvrdenia ohniska treba okamžite robiť lokálne opatrenia. ,,Máme na skladoch dostatok testov, aby sme ich využívali masívne tam, kde bude treba," dodala.