Američan Shawn Corey Carter, známy pod pod umeleckým menom Jay-Z, sa pred menej než štyrmi rokmi stal prvým raperom, ktorému sa podarilo získať titul miliardára. Podľa portálu CNBC sa nezdá, že by sa vo svojej snahe chystal poľaviť.

Magazín Forbes odhaduje, že hudobník z Brooklynu disponuje majetkom v hodnote 2,5 miliardy dolárov. V roku 2019 sa Jay-Z ako prvý raper v histórii mohol popýšiť titulom miliardára, o čo sa nepochybne pričinili aj jeho podiely vo firme vyrábajúcej luxusnú značku šampanského Armand de Brignac, ktoré mali toho času hodnotu 400 miliónov dolárov. Okrem toho Jay-Z investoval do niekoľkých nehnuteľností v New Yorku či Los Angeles.

Hudobníkov majetok sa posledné roky zväčšuje aj vďaka úspechu jeho nahrávacej spoločnosti Roc Nation. Dopomohol mu aj predaj jeho streamovacej služby Tidal či investície do rôznych firiem, akou je Uber. Ešte v roku 2022 odhadol Forbes raperov majetok na 1,4 miliardy dolárov.

Podľa magazínu sa hudobníkovi vďaka šampanskému Armand de Brignac do vrecka kotúľajú miliardy dolárov aj vtedy, keď v danom roku nevydá žiadny nový album či nezorganizuje koncertné turné.

Jay-Z si v roku 2010 sadol za jeden stôl s investorom a miliardárom Warrenom Buffettom, kde spolu diskutovali o rôznych témach vrátane šťastia či kariéry. Raper vtedy svoj prístup k hudbe prirovnal k Buffettovej stratégii v oblasti investovania. Obaja vraj podľa neho podnikajú v tom, čomu rozumejú, a nie v tom, čo je práve populárne.

„Hudba je ako akcie, vždy je niečo v móde. Ľudia sa zvyknú rozhodovať emocionálne na základe týchto trendov. Nedržia sa toho, čo poznajú,“ povedal vtedy Jay-Z pre magazín Forbes.

Buffett v závere stretnutia s raperom vyhlásil, že už čoskoro bude práve on tou osobou, u koho budú mladí hľadať rady ohľadom peňazí. „Jay-Z prednáša v oveľa väčšej triede, než sa mne kedy podarí. Pre mladého dospievajúceho človeka je práve on tou osobou, od ktorej sa treba učiť,“ nešetril chválou na adresu hudobníka Buffett.

Ďalšie dôležité správy

Bill Gates a Warren Buffett
Neprehliadnite

Najlepšiu radu v živote mi dal Warren Buffett, prezradil umelej inteligencii Bill Gates