Svetom sa začali šíriť chýry o možnom nástupcovi ruského prezidenta Vladimira Putina, a to najmä v súvislosti s jeho správaním počas tohtoročnej vojenskej prehliadky pri príležitosti Dňa víťazstva nad nacistickým Nemeckom v roku 1945. Tá sa každoročne koná 9. mája na moskovskom Červenom námestí.

Na sociálnych sieťach začali totiž kolovať zábery šéfa Kremľa rozprávajúceho sa s neznámym mladým mužom. Okamžite sa objavili špekulácie, že práve tento muž jedného dňa ruského lídra nahradí.

Pretekár vie svoje

Klip, ktorý mal viac ako 45-tisíc pozretí, zdieľal na Twitteri ukrajinský automobilový pretekár Igor Sushko (Ihor Suško). Ten tvrdí, že muž, ktorý sa počas prehliadky rozprával s Putinom, sa volá Dmitrij Kovaľov.  

Odhalili jeho totožnosť

„Ten mladý muž, s ktorým sa Putin na Červenom námestí tak dlho a úprimne zhováral, bol šéf odboru kancelárie prezidenta Dmitrij Kovaľov,“ napísal na Twitteri Suško s tým, že mužovu totožnosť sa zatiaľ nepodarilo nespochybniteľne overiť. 

„Okamžite sa začali šíriť fámy, že by to mohol byť Putinov nástupca, ktorého si sám vybral,“ dodal Suško. Tvrdenie, že Putin sa rozpráva s Kovaľovom, ktorý by sa mal stať jeho nástupcom, zverejnil aj spravodajský web Baza na Telegrame. 

Známosť z hokeja

Baza odhalila totožnosť mladého muža, ktorý sa po skončení prehliadky na Deň víťazstva o čomsi rozprával s Vladimirom Putinom. „Vedľa Putina kráča Dmitrij Kovaľov. Má 36 rokov a podľa Bazy šéfuje jednému z oddelení prezidentskej kancelárie,“ uviedla Baza s tým, že Kovaľov má na svojej stránke množstvo fotografií z hokeja. „Možno vďaka láske k tomuto športu sa spoznal s Putinom,“ píše Baza.

Rôzne choroby

Napriek tomu, že Putin nikdy verejne nevyhlásil, že má v úmysle odstúpiť, už dlhšie sa verejne špekuluje o jeho podlomenom zdraví. Na internete sa šíria správy, že ruský líder trpí Parkinsonovou chorobou. V súvislosti s jeho zdravotným stavovom sa spomína aj rakovina štítnej žľazy či žalúdka.

Kremeľ všetky podobné tvrdenia poprel, čo však nemôže zabrániť pozorovateľom, aby podrobne skúmali videá z Putinových vystúpení a stretnutí z posledného obdobia a vyvodzovali z nich svoje závery.

Ďalšie dôležité správy

Nikolaj Patrušev je generálnym tajomníkom Bezpečnostnej rady Ruskej federácie a v rokoch 1999 až 2008 stál na čele tajnej služby FSB, ktorá nahradila sovietsku KGB.
Neprehliadnite

Putin má dočasne odovzdať moc bývalému šéfovi ruskej Federálnej bezpečnostnej služby

Vladimir Putin lieky MIR 19 na liečbu koronavírusu
Neprehliadnite

Na verejnosť prenikla rozsiahla správa o Putinovom zdravotnom stave