Ruský prezident Vladimir Putin zvažuje, že svoju dcéru dosadí do parlamentu ako novú osobu vplyvu, keďže jeho zdravotný stav sa zhoršuje, píše portál Daily Mail.

Katerina Tichonovová by sa mohla stať novou líderkou strany Jednotné Rusko, hlavnej politickej strany, ktorá vládne krajine.

Informoval o tom účet General SVR na sieti Telegram, ktorý sa chváli údajnými spravodajskými zdrojmi v Putinovom blízkom okolí.

Jednotné Rusko

Tichonovová, ktorá nedávno podstúpila drahé estetické ošetrenia v Mníchove, je Putinovou druhou dcérou s bývalou prvou dámou a Putinovou bývalou manželkou Ľudmilou.

„Putinov blízky okruh ľudí znova začal diskutovať o potrebe osoby vo vedení Jednotného Ruska schválenej elitami, ktorá by zjednotila a zaručila súčasný status quo a pokračovanie moci,“ vyjadril sa kontroverzný účet, ktorý údajne spravuje kremeľský generálporučík v exile, ktorý je známy pod aliasom Viktor Michajlovič.

Účet ďalej konštatuje, že o kandidatúre Kateriny Tichonovovej do funkcie šéfky Jednotného Ruska sa znova aktívne diskutuje, pričom všetky zainteresované strany v Putinovom blízkom okolí bez výnimky podporujú túto myšlienku. Keď sa koncom minulého roka táto myšlienka predostrela, tak si nezískala jednoznačný súhlas, dodáva účet.

„Situácia sa teraz zmenila a vojna, ktorá trvá už tri mesiace, vytvorila predpoklady a dopyt zo strany elít po jasnom porozumení ich budúcnosti bez Putina,“ objasňuje účet.

Znepokojené elity

Účet ďalej tvrdí, že ak dôjde k Putinovej nespôsobilosti, moc by mala pripadnúť do rúk šedého kardinála Nikolaja Patruševa, šéfa ruskej bezpečnostnej rady, a nie do rúk premiéra Michaila Mišustina, ktorému by mala pripadnúť podľa Ústavy.

Dodáva však, že ďalším prezidentom by sa mohol stať Dmitrij Patrušev, súčasný minister poľnohospodárstva a Patruševov syn, pričom by bol Tichonovovej bábkou.

Putin je dnes jediným ručiteľom stability systému a táto skutočnosť – za podmienok vojny a špekulácií o Putinových vážnych ochoreniach – začína u elít vyvolávať maximálne znepokojenie, píše sa v jednom z príspevkov účtu.

General SVR ďalej vysvetľuje, že Tichonovová je jedinou osobou, ktorá môže vystupovať ako ručiteľka stability existencie Putinovho režimu bez toho, aby bola priamou následníčkou. Tým, že bude Tichonovová stáť na čele strany, ktorá je pri moci, a bude riadiť Štátnu dumu a Radu Federácie, tak vyváži akéhokoľvek Putinovho nástupcu vo funkcii prezidenta.

Účet informuje, že Putin vo všeobecnosti schvaľuje takéto usporiadanie, kde by Dmitrij Patrušev obsadil funkciu prezidenta a Katerina Tichonovová by sa stala paňou mocenského systému, pričom dodal, že ako blízko bude mať táto možnosť k vykonaniu čoskoro zistíme.

Budúci vývoj vojny na Ukrajine

General SVR prišiel s ďalším prekvapivým tvrdením. Na zázname z Putinovej návštevy vojenskej nemocnice Mandryk vraj nie je Putin, ale jeho dablér. Podľa účtu podstúpil ruský prezident minulý týždeň operáciu v súvislosti s rakovinou.

Vladimir Šamanov, vysokopostavený poslanec a bývalý veliteľ ruských vzdušných síl, varoval, že vojna na Ukrajine by mohla trvať až desať rokov. Predpovedať budúci vývoj konfliktu na Ukrajine je podľa neho otázka, ktorú v súčasnosti možno predpovedať len veľmi ťažko.

„Nastane dlhé obdobie, kde budeme prítomní iba my, pretože musíme plne demilitarizovať Ukrajinu, čo je náročnou otázkou, ktorá zaberie päť až desať rokov. Druhou je denacifikácia, ktorá bude prebiehať súčasne,“ vyjadril sa Šamanov.

Putinove dcéry

Minulý mesiac sa objavili informácie, že Tichonovová pravidelne cestovala do Mníchova za svojím novým milencom Igorom Zelenským, ktorý donedávna šéfoval Bavorskému štátnemu baletu. Táto ruská ikona baletu prišla o funkciu po tom, čo odmietla odsúdiť Putinovu vojnu na Ukrajine.

Tichonovová bola predtým vydatá za najmladšieho ruského miliardára Kirilla Šamalova, ktorého otec je Putinovým blízkym priateľom.

Jej staršou sestrou je doktorka Maria Voroncová, vedúca výskumná pracovníčka výskumného centra pre endokrinológiu ruského ministerstva zdravotníctva.

Má aj nevlastnú sestru – Lujzu Rozovú – ktorá je dcérou Putinovej bývalej milenky Svetlany Krivonogičovej, bývalej upratovačky, z ktorej sa stala multimilionárka.

Ďalšie dôležité správy

JB 24 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin sa rozpráva s veliteľom battalionu Sparta Doneckej ľudovej republiky Artjemom Žogom (nie je na snímke) počas ich stretnutia v Kremli v Moskve 9. mája 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin speaks to the commander of the Donetsk People's Republic's reconnaissance battalion Sparta Artem Zhoga, father of late commander of this battalion Colonel Vladimir Zhoga who died during a fighting with Ukrainian forces, at the Kremlin in Moscow, Russi
Neprehliadnite

V kuloároch Kremľa sa údajne diskutuje o Putinovom odchode