Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v kauze prevodu baru Fatima rozhodol o prepustení bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskú z väzby. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Monika Jankovská bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka.

,,Dozorový prokurátor kauzy bar Fatima rozhodol 26. mája tak, že príkazom prepustil obvinenú Moniku Jankovskú z väzby, keďže dôvod tzv. kolúznej väzby vo vzťahu k jej osobe pominul. ÚŠP v tejto súvislosti pripomína, že starostlivo a dôkladne posudzuje existenciu dôvodov väzby u každej jednej obvinenej osoby, ako aj zákonné možnosti jej nahradenia," objasnil Skladan.

Obvinená Monika Jankovská bola po dlhej prehliadke v civilnej nemocnici premiestnená na iné oddelenie.
Neprehliadnite

Monika Jankovská zostáva hospitalizovaná na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici Trenčín

Podľa jeho slov sa v posudzovanom prípade preto konštatuje, že dôvod na ďalšie väzobné stíhanie obvinenej pominul. Pôvodne mal Okresný súd v Trenčíne vo štvrtok (27. 5.) rozhodovať o žiadosti Moniky Jankovskej o prepustenie z väzby.

Monika Jankovská bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka. Najvyšší súd (NS) SR ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom. Okamžite po prepustení však bola zadržaná a bola väzobne stíhaná v rámci kauzy prevodu trenčianskeho baru Fatima. V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave. Bola hospitalizovaná vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na psychiatrickom oddelení.