Programové vyhlásenie vlády (PVV) by sa mohlo aktualizovať. Zhodli sa na tom hnutie OĽANO i strana SaS. Koalícia by o tom mala ešte hovoriť. „Programové vyhlásenie vlády sa prirodzene aktualizuje, keďže časť programu už bola naplnená," ozrejmil Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. Ďalšie zmeny nad rámec súčasného programu vlády okrem možných úprav v súvislosti s pandémiou hnutie nepredpokladá.

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová označila PVV za dobrý základ. Aj podľa nej je však pravdepodobné, že bude potrebné niektoré jeho časti aktualizovať. „Budeme mať k tomu tento týždeň poslanecký klub a stretnutie ministrov," dodala pre TASR.

Na snímke sprava bývalý podpredseda Národnej rady SR Peter Pellegrini a poslanec NR SR Richard Raši počas tlačovej konferencie strany Hlas - sociálna demokracia k odovzdaniu podpisov k registrácii strany na Ministerstve vnútra SR v Bratislave 14. augusta 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Pellegrini: Rozhodnutia som robil bez Fica, na Hegera bude mať vplyv Matovič

Vláda je podľa Ústavy SR povinná do 30 dní po svojom vymenovaní predstúpiť pred Národnú radu (NR) SR, predložiť jej svoj program a požiadať ju o vyslovenie dôvery. Prezidentka SR Zuzana Čaputová menovala nový kabinet pod vedením Eduarda Hegera (OĽANO) po rekonštrukcii vlády vo štvrtok (1. 4.). Vláda tak má s PVV ešte čas.

Po rekonštrukcii vlády v roku 2018, keď Roberta Fica (Smer-SD) na poste premiéra vymenil Peter Pellegrini, sa program kabinetu dostal do NR SR deň po jeho menovaní prezidentom Andrejom Kiskom. Hoci sa PVV vtedy nemenilo, diskusia k nemu v pléne NR SR trvala niekoľko dní.