Ministri vnútra šiestich členských štátov EÚ sa v pondelok zišli v belgickom meste Antverpy a rokovali o kontrole nákladných kontajnerov a ďalších otázkach v súvislosti s pašovaním drog cez hlavné prístavy západnej Európy.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová uviedla, že takéto vstupné „brány" pre dovoz drog do Európy treba zatvoriť. Ďalšími účastníkmi stretnutia boli ministri Francúzska, Talianska, Španielska, Belgicka a Holandska.

Pri májovej razii voči talianskej zločineckej organizácii 'Ndrangheta bolo vo viacerých krajinách zatknutých približne 150 osôb podozrivých z členstva v kalábrijskej mafii. Nemecký poslanec Sebastian Fiedler po razii uviedol, že 'Ndrangheta je zodpovedná za „zaplavenie" krajiny kokaínom.

Belgicko je už niekoľko rokov jedným z najdôležitejších centier obchodovania s drogami v Európe a v dôsledku toho tam kriminalita súvisiaca s drogami prudko vzrástla.

Šestica štátov chce spoločným konaním zabrániť, aby zločinci pre zvýšené kontroly nepresunuli svoje aktivity do iných prístavov.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná fotka
Neprehliadnite

Prieskumy odhalili nový trend v rámci práce z domu. Nadmerné užívanie drog či pitie alkoholu