Spoločnosť Google zo skupiny Alphabet kúpi za 5,4 miliardy dolárov firmu Mandiant, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou.

Podnikanie Googlu v oblasti cloudových služieb silnie, táto divízia má ročné príjmy viac ako 19 miliárd dolárov. Zabezpečenie svojich cloudových jednotiek sa snažia posilniť aj konkurenčné firmy Amazon a Microsoft.

O prevzatie spoločnosti Mandiant sa podľa médií zaujímal práve Microsoft. Softvérový gigant už skôr uviedol, že v nasledujúcich piatich rokoch vynaloží na kybernetickú bezpečnosť okolo 20 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Mandiant sa krátko po oznámení akvizície zhodnotili o 17 percent.

Mandiant v roku 2013 preslávilo odhalenie, podľa ktorého za sériou počítačových útokov na americké firmy zrejme stála čínska vojenská divízia.

O rok neskôr firmu kúpila konkurenčná spoločnosť FireEye. Minulý rok sa Mandiant znovu stal samostatnou jednotkou, keď spoločnosť FireEye predala svoje produkty aj názov konzorciu na čele s investičnou spoločnosťou Symphony Technology Group.

Spravodajské organizácie sa na Mandiant často obracajú pri vyšetrovaní kybernetických útokov aj zo strany ruských hackerov, upozornila agentúra Reuters.

Ďalšie dôležité správy

Satelitné snímky Mapy Google ukazujú ruskú inváziu ako dopravnú zápchu
Neprehliadnite

Google pozastavuje funkcie svojich máp na Ukrajine. Inváziu ukázali ako dopravnú zápchu