V prípade úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského sa urobili desiatky úkonov vrátane znaleckých skúmaní. Uviedol to vo štvrtok generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Kedy bude rekonštrukcia udalostí, ktoré viedli k Lučanského smrti, nevie. Zopakoval, že sa na nej plánuje zúčastniť.

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) počas tlačovej konferencie po skončení zasadnutia nezávislej komisie, ktorá prešetruje okolnosti smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského 4. januára 2021 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Členovia komisie zriadenej pre úmrtie Lučanského videli kamerové záznamy

„Som priebežne podrobne informovaný krajským prokurátorom o vykonaných procesných úkonoch. Sú to už desiatky úkonov vrátane znaleckých skúmaní,“ uviedol Žilina. Nateraz bližšie informácie neposkytuje. „Sľúbil som, že sa zúčastním aj na rekonštrukcii smutných udalostí priamo osobne v Prešove a po skončení vyšetrovania poskytneme veľmi podrobnú informáciu verejnosti o našich zisteniach,“ povedal.

Úmrtie policajného exprezidenta Lučanského i jeho skoršie zranenie oka má prešetriť nezávislá kontrolná komisia. Prizvaní sú tiež experti. Generál Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.