Juhokórejský priemyselný koncern Hyundai Motor Group dokončil akvizíciu väčšinového podielu amerického výrobcu robotov Boston Dynamics od spoločnosti SoftBank Group. Hodnota Boston Dynamics po dokončení transakcie dosahuje 1,1 miliardy dolárov (930 miliónov eur), Hyundai získal 80 percent, SoftBank si vo svojej dcére ponechá zvyšných 20 percent. Podľa agentúry DPA ďalšie finančné podrobnosti transakcie neboli zverejnené.

Nová Kia Sportage
Neprehliadnite

Nová Kia Sportage sa odhalila. Najpredávanejší model značky sa mení takmer na nepoznanie

S pomocou akvizície chce koncern, do ktorého patria automobilky Hyundai a Kia, urýchliť svoj prerod na poskytovateľa inteligentných riešení v oblasti mobility. K tomu patria investície do nových technológií, napríklad autonómnych vozidiel, lietajúce zariadenia pre mestskú mobilitu a roboty. Boston Dynamics sa zameriava na vývoj pohybových schopností robotov tak, aby čo najviac pripomínali pohyb živých organizmov. Pred niekoľkými rokmi zaujal robotom, ktorý sa pohyboval ako pes.

Hyundai uviedol, že chce v oblasti robotiky vytvoriť reťazec tvorby hodnôt, ktorý sa dotkne celého radu oblastí od výroby dielov pre roboty až po inteligentné logistické riešenia.