Štrnásť ľudí zahynulo v piatok pri raketovom útoku na obytnú budovu v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny, uviedli tamojšie úrady. 

„Štrnásť ľudí je mŕtvych a ďalších 30 utrpelo zranenia," potvrdili na sociálnej sieti Telegram miestne pohotovostné služby. Spod trosiek sa podarilo zachrániť sedem preživších, medzi ktorými boli aj tri deti, spresnili.

Útočili z lietadla

Podľa hovorcu odeskej oblastnej vojenskej správy Serhija Bratčuka bol útok uskutočnený z lietadla z Čierneho mora. Deväťposchodová obytná budova v dištrikte Bilhorod-Dnistrovskyj bola podľa miestnych úradov v dôsledku útoku čiastočne zničená.

Moskva za to nemôže

Juhoukrajinská Odeská oblasť je strategickým územím a nachádza sa tu rovnomenný historický prístav. Útok sa odohral iba krátko po tom, čo ruské rakety zničili nákupné centrum v meste Kremenčuk v strednej časti Ukrajiny. Zahynulo pritom najmenej 18 ľudí.

Ruský prezident Vladimir Putin zodpovednosť Moskvy za tento útok odmietol.

Ďalšie dôležité správy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (siedmy sprava) si prezerá zničené budovy počas návštevy Mykolajivskej oblasti v sobotu 18. júna 2022. Zelenskyj navštívil v sobotu mesto Mykolajiv na juhu krajiny prvýkrát odvtedy, čo ruské vojská 24. februára vpadli na Ukrajinu.
Neprehliadnite

Zelenskyj: Ukrajina znovu ovládne južné oblasti obsadené ruskými silami