Odvolávanie rektora Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave malo od štandardného procesu veľmi ďaleko. V reakcii na pondelkové (26. 10.) rozhodnutie Akademického senátu (AS) STU, ktorý odsúhlasil odvolanie rektora Miroslava Fikara, to uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Na snímke nápis na budove, v ktorej sídli Rektorát Slovenskej technickej univerzity (STU) na Vazovovej ulici v Bratislave 26. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Akademický senát STU odsúhlasil návrh na odvolanie rektora Fikara

Od akademického prostredia podľa prezidentky právom očakávame tie najvyššie štandardy na transparentnosť aj dôvodnosť svojich rozhodnutí. Včerajšie odvolávanie rektora STU malo od štandardného procesu veľmi ďaleko, počnúc samotným návrhom na odvolanie rektora a končiac priebehom rokovania s vylúčením verejnosti aj médií," uviedla hlava štátu.

Na snímke podpredseda parlamentu SR Juraj Šeliga (Za ľudí) počas 16. schôdze NR SR 22. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Šeliga bude o postupe odvolávania rektora informovať prezidentku a Gröhlinga

Prezidentka pri svojich ďalších krokoch zváži všetky okolnosti rozhodnutia AS STU a svoj postoj k nemu vyjadrí v rámci jej prezidentských kompetencií. AS STU odsúhlasil návrh na odvolanie rektora Fikara. Za jeho odvolanie hlasovalo v pondelok počas zasadnutia AS STU 25 senátorov, proti bolo 14, zdržali sa traja.