Ľudia si budú môcť v čase pred veľkonočnými sviatkami nakúpiť potraviny tak ako doposiaľ. Ako v piatok na tlačovej konferencii uviedol minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený vedením rezortu zdravotníctva, myslí si, že ide o najlepšie riešenie. Verí, že opatrenia sú nastavené dobre a ľudia ich budú dodržiavať. „Konzultoval som to aj s asociáciou obchodov, aby zabezpečili veľmi striktné dodržiavanie, pretože je to v záujme ochrany samotných nakupujúcich," povedal dočasný minister zdravotníctva.

Na snímke poverený minister zdravotníctva SR a minister financií SR Eduard Heger počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii po skončení rokovania Pandemickej komisie Vlády SR 16. marca 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Opatrenia sa počas Veľkej noci sprísňovať nebudú

Hlavný hygienik SR Ján Mikas v tejto súvislosti vyzval seniorov, aby nakupovali vo vymedzenom čase. „Chcel by som veľmi pekne poprosiť, čo sa týka hodín pre seniorov a takisto aj zdravotne ťažko postihnutých, aby títo občania využívali hodiny počas pracovných dní medzi 9.00 až 11.00 h. Je to naozaj určené pre nich a sami seba chránia týmto spôsobom," zdôraznil. Heger dodal, že od toho, ako Slovensko zvládne blížiace sa sviatky, bude závisieť, ako bude vyzerať leto.