Premiér Igor Matovič kritizuje ministra hospodárstva Richarda Sulíka nielen doma, ale aj v zahraničí. Konkrétne v rozhovore pre francúzsky denník Le Monde. Na sociálnej sieti na to upozornil europoslanec Michal Šimečka. Denník Matoviča opisuje ako antisystémového lídra s nesdostatkom skúseností a mätúcimi vyjadreniami.

Le Monde sa premiéra pýtal na celoplošné novembrové testovanie, ktoré nezabránilo lockdownu tak, ako sľuboval Matovič. V rozhovore premiér zlyhanie odmietol a reagoval slovami: „Krízový štáb chcel organizovať ešte druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý bol zodpovedný za nákup testov, to nespravil. Kvôli tomu druhá vlna testov neprebehla včas a čísla nakazených tým logicky vybuchli."

Na snímke podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) odpovedá na otázky novinárov pred začiatkom 73. rokovania vlády SR 2. februára 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Sulík nevylučuje predčasné voľby, prekáža mu chaotický štýl vládnutia Matoviča

Na otázku, prečo je Richard Sulík stále v koalícii, aj keď je podľa Matoviča zodpovedný za 4-tisíc úmrtí, odpovedal, že v normálnej situácii by už ministrom nemal byť. „Naša koalícia však nateraz musí čeliť pandémii a mafiánskemu drakovi, ktorý ovládol štát,” doplnil.