Minister obrany Olexij Reznikov uviedol, že odvolaný bol Bohdan Chmeľnyckyj, ktorý na ministerstve obrany zodpovedal za armádne obstarávanie. Suspendovaný bol už v decembri. Médiá tvrdia, že ministerstvo obrany podpísalo zmluvy na nákup potravín za ceny, ktoré boli dvoj- až trojnásobne vyššie než sú súčasné ceny bežných potravín.

Ministerstvo v utorok medializované informácie označilo za nepravdivé a tvrdilo, že nakupuje relevantné produkty v súlade so zákonom. V stredu však uviedlo, že je pripravené urobiť obstarávanie transparentnejším.

Generálna prokuratúra v osobitnom vyhlásení uviedla, že odvolala oblastných prokurátorov v Poltavskej, Kirovohradskej, Sumskej a Černihivskej oblasti.

AFP dodáva, že nie všetky odvolania súvisia so škandálom týkajúcim sa nákupu potravín pre ukrajinskú armádu. V utorok boli odvolaní gubernátori piatich ukrajinských oblastí: Dnepropetrovskej, Chersonskej, Kyjevskej, Sumskej a Záporožskej. Stalo sa tak po tom, ako prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil zmeny vo vláde a regionálnych úradoch pre podozrenia z korupcie.

Funkciu opustili aj ďalší predstavitelia vrátane šéfa prezidentskej kancelárie Kyryla Tymošenka, námestníka ministra obrany zodpovedného za poskytovanie logistickej podpory pre armádu Viačeslava Šapovalova a tiež námestníka ďalšieho ministra.

Ďalšie dôležité správy

Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj ja spoločnej fotografii pri Bielom Dome vo Washingtone.
Neprehliadnite

Americkí zákonodarcovia pochválili Zelenského za boj proti korupcii