Predseda ĽSNS Marian Kotleba bol pozitívne otestovaný minulý týždeň. Kotleba včera porušil desaťdňovú karanténu. Informoval o tom Nový Čas tým, že ho odfotil, ako vo štvrtok predpoludním vyšiel zo svojho bytu v Banskej Bystrici.

Následne vraj nasadol do auta a odviezol sa do centrály strany na okraj Banskej Bystrice. V centrále boli podľa informácií Nového Času aj iní ľudia.

Na snímke zľava poslanec NR SR Rastislav Schlosár, Peter Kupka, advokát obviného Mariana K., obvinený predseda ĽSNS Marian K. počas hlavného pojednávania na Špecializovanom trestnom súde  (ŠTS) v Pezinku 21. septembra 2020.
Neprehliadnite

Kotleba je vinný. V prípade kontroverzných šekov dá bodku až najvyšší súd

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) 23. októbra po poslaneckom grémiu prerušil 16. schôdzu parlamentu do utorka 27. októbra. Urobil tak v súvislosti s pozitívnym testom poslanca a šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu na ochorenie Covid-19. Neskôr sa pri testovaní ukázalo, že viacerí členovia strany ĽSNS sú pozitívni. Medzi nich patria poslanci Ondrej Ďurica, Martin Beluský, Magdaléna Sulanová a Andrej Medvecký. Niektorí poslanci za ĽSNS sú v karanténe vzhľadom na pozitívne výsledky iných členov. 

Polícia preveruje medializované informácie o porušení karantény zo strany predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu. Pre TASR to potvrdila Petra Kováčiková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. „Vec prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici a v súčasnosti už preverujeme a zisťujeme všetky bližšie informácie," spresnila.