Niekoľko používateľov mikroblogovacej siete Twitter sa sťažuje, že medzi účtami, ktoré ich profily sledujú, sa proti ich vôli či bez ich vedomia objavil aj profil patriaci bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, píše Newsweek.

Nový majiteľ tejto sociálnej siete Elon Musk sa rozhodol obnoviť Trumpov osobný účet na základe výsledkov ankety o návrate bývalého prezidenta na túto platformu.

K pozastaveniu Trumpovho účtu došlo v súvislosti s útokom na budovu Kapitolu z januára 2021. Vtedajšie vedenie Twitteru sa obávalo, že by bývalý prezident svoj účet mohol začať zneužívať na podnecovanie ďalšieho násilia.

Pár dní po tom, čo sa Trumpov profil znovu objavil na tejto sociálnej sieti, si niekoľko jej používateľov všimlo, že ho začali nevedomky a proti svojej vôli sledovať. Jeden zo zasiahnutých profilov patrí napríklad Stephanie Winstonovej Wolkoffovej, ktorá je priateľkou bývalej prvej dámy Melanie Trumpovej a kedysi pôsobila aj ako jej poradkyňa.

Winstonová Wolkoffová obvinila Muska, že to on jej nanútil sledovanie Trumpovho profilu.

„NEsledujem a NEsledovala by som Donalda J. Trumpa, no ‚niekto‘ (Elon Musk) ho automaticky pridal k účtom, ktoré sledujem,“ sťažovala sa a vyzvala ostatných používateľov, aby skontrolovali, či ho náhodou nesledujú tiež.

Čoskoro sa ukázalo, že rovnaký problém má mnoho ďalších ľudí.

„Ako som začal sledovať Trumpa? Nikdy som ho nesledoval a práve som zistil, že ho sledujem,“ čudoval sa jeden z nich a ako dôkaz pridal aj snímku obrazovky.

Medzi sťažovateľmi sa však našli aj takí, ktorí mali úplne opačný problém. Niektorým z nich sa totiž stalo, že Trumpov účet prestali sledovať aj napriek tomu, že sa tak vedome rozhodli urobiť.

Twitter sa k celej veci ešte nevyjadril, no je zjavné, že obnovenie problematického profilu sprevádza niekoľko technických zádrhov.

Ďalšie dôležité správy

Musk na základe hlasovania užívateľov obnovil Trumpov účet na Twitteri
Neprehliadnite

Musk obnovil Trumpov účet na Twitteri. Rozhodlo hlasovanie užívateľov