Povedal to vo štvrtok s tým, že do výberu nového ministra sa na pôde Smeru-SD nebude aktívne zapájať, keďže to sa rieši na užšom vedení.

Jarjabek: Ministrom som mal byť pred pár rokmi

„Moja parketa je v parlamente a ja mám túto robotu rád. Pred prácou ministra mám neuveriteľný rešpekt. Túto prácu nepoznám. Ja som mal byť ministrom kultúry pred niekoľkými rokmi, mal som okolo seba tím a dnes je situácia úplne iná. Prácu v parlamente mám overenú a viem, že ju viem robiť. Prečo ničiť niečo, čo funguje?“ pýtal sa.

Na margo M. Maďariča D. Jarjabek uviedol, že to bol určite jeden z najlepších ministrov kultúry v ére samostatnej SR. „Za jeho pôsobenia nebola zničená žiadna kultúrna inštitúcia, v mediálnej oblasti sa z hľadiska legislatívy spravilo nesmierne veľa,“ odkázal.

D. Jarjabek uznáva, že abdikácia M. Maďariča ho prekvapila. „Lebo si myslím, že robil ministra kultúry rád. Má k tomu vzťah. Možno aj to rozhodlo, že chce byť v kultúre viac činný ako autor,“ dodal.

Maďarič ostáva v Smere

M. Maďarič v stredu oznámil, že podáva demisiu. Ako dôvod uviedol vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

„Neviem si po vražde novinára predstaviť, že by som naďalej pôsobil vo funkcii šéfa tohto rezortu,“ uviedol Maďarič.

Zdôraznil, že je to jeho osobné rozhodnutie vyplývajúce aj z toho, že k médiám a novinárom má práve najbližšie ministerstvo kultúry. Zároveň oznámil, že ostáva radovým členom Smeru-SD.