Strana SaS si vo svojom sídle aj v kancelárii poslankyne Vladimíry Marcinkovej vyvesila z okien dúhové vlajky. Spravila tak na protest proti ich pripravovanému zákazu.

Slovensko je krajina plná farieb

O návrhu Györgya Gyimesiho a Tomáša Tarabu má parlament rokovať dnes. V prípade jeho schválenia by bolo zakázané umiestňovať dúhové vlajky na budovy verejných inštitúcií.

„Tento návrh má jediný cieľ. Ukázať jednej skupine ľudí, že ich tu Gyimesi a jemu podobní nechcú. Ľudí, ktorí majú rovnaké povinnosti voči štátu ako všetci ostatní, ale práva výrazne oklieštené,“ reaguje na návrh poslankyňa Marcinková.

Zároveň dodáva, že urobí všetko preto, aby dokázala, že Slovensko je krajina plná farieb, láskavosti a tolerancie.

Zákon rieši neexistujúci problém

Strana SaS na sociálnej sieti uviedla, že spomínaná aktivita je priamou reakciou na hlúpy a škodlivý návrh. „Tento orbánovský zákon rieši neexistujúci problém a vytvára pnutie v spoločnosti,“ objasňuje.

Okrem toho podotýka, že dúhové vlajky predstavujú symbol tolerancie, bez akejkoľvek nenávisti a snahy poškodiť niekoho iného.

„Každý sa slobodne rozhodne, ako jeho život bude vyzerať, a nech ho prežije v šťastí a láske. Nie podľa nejakých imaginárnych predstáv iných. Podľa seba,“ píše SaS s tým, že ak chceme byť plnohodnotnou súčasťou sveta 21. storočia, nesmieme sa nikomu otáčať chrbtom.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke poslanec NR SR Andrej Stančík (OĽaNO) počas rokovania 53. schôdze Národnej rady SR 8. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Spolupráca Gyimesiho a Tarabu je v rozpore s koaličnou zmluvou, tvrdí Stančík