Od pondelka (16. 11.) by sa mohli otvoriť divadlá, kiná a kostoly maximálne do 50 percent kapacity ich priestorov. Na sociálnej sieti to uviedol premiér Igor Matovič (OĽANO) s tým, že tento návrh predložil na štvrtkovom (12. 11.) zasadnutí konzília epidemiológov, virológov a verejných zdravotníkov, ktoré s ním súhlasilo.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas príhovoru v rámci 16. schôdze NR SR 23. októbra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Matovič obvinil Sulíka zo sabotáže plánu na komunitné testovanie

Súčasťou návrhu je podľa Matoviča aj otvorenie posilňovní a plavární pre športové kluby maximálne do šiestich ľudí. „Taktiež sa uvažuje nad umožnením nižších profesionálnych líg," dodal premiér. Verí, že návrhy konzília dostanú na zasadnutí piatkovej pandemickej komisie podporu.

Sulík
Neprehliadnite

Sulík dostal od Matoviča domácu úlohu. Ak uspeje, bude vo veciach korony premiérom

Matovič dodal, že aj naďalej platí jeho verejný prísľub ministrovi hospodárstva a šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi, že ak príde do nedele (15. 11.) s plánom, ktorý zníži do 30. novembra 7-dňový kĺzavý medián na Slovensku pod 500, prenechá mu vedenie boja s pandémiou nového koronavírusu.

Premiér pripúšťa, že komunitné testovanie pre kritiku Sulíka nebude. „Ako presvedčím ľudí o komunitnom testovaní, keď kľúčový koaličný partner povie, že je to hlúposť?" povedal novinárom Matovič pri príchode na pandemickú komisiu. Dodal, že stranu SaS v koalícii chce a Sulíka nezvažuje odvolať.