„V snahe ušetriť náklady na energiu skrátime otváracie hodiny,“ odkázal svojim zákazníkom nemecký reťazec diskontných predajní Aldi Nord.

K podobným opatreniam chce pristúpiť aj náš severný sused, konkrétne sieť supermarketov Netto. Tá sa má stať prvou v Poľsku, ktorá skráti otváracie hodiny z dôvodu stúpajúcich nákladov na energie.

Nové otváracie hodiny vstúpia v desiatkach predajní do platnosti od novembra. Slováci podobné opatrenia zatiaľ neavizovali. Pripúšťajú však túto možnosť?

Pôjde o individuálne rozhodnutia

Sieť supermarketov Netto od novembra pristúpi k novým otváracím hodinám. V hre sú dve možnosti – buď svetlá v svojich predajniach zhasnú skôr, alebo ich, naopak, ráno rozsvietia o hodinu neskôr.

Rozhodnutie sa bude líšiť od obchodu k obchodu. Cieľ je však rovnaký – šetrenie energií. Ako informovala PR manažérka poľskej pobočky Netto, opatrenia sa týkajú prevádzok, kde je návštevnosť v ranných alebo večerných hodinách nižšia.

Slovákovi sa tak pochopiteľne natíska otázka, či sa podobných opatrení dočkáme aj na Slovensku. Odpovede sme teda hľadali u samotných spoločností.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa