Podanie tretej dávky vakcíny proti covid-19 je otázkou odborných diskusií a štúdií. V reakcii na otázku TASR, či sa Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zaoberá aj touto otázkou, to povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

„Pre Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR je bezpečnosť pacienta prioritou, preto sa v tejto oblasti riadime výhradne odbornými odporúčaniami," povedala s tým, že pri dvojdávkových vakcínach sa na Slovensku očkuje nateraz dvomi dávkami.

Hospital treating COVID-19 patients in Volgograd, Russia
Neprehliadnite

Ochorenie Covid-19 sa stáva pandémiou nezaočkovaných, upozorňuje Úrad vlády

V susednom Maďarsku umožnia občanom Maďarska dať sa zaočkovať aj treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu covid-19 od 1. augusta. Tá by podľa odborníkov mala zabezpečiť ochranu pred novými agresívnymi mutáciami vírusu.

V susednom Česku má do konca roka prísť ešte desať miliónov dávok, časť z nich bude pripravená aj na prípadné očkovanie treťou dávkou. Zatiaľ však platí, že nikto nevie, či a kedy to bude potrebné. Klinická skupina by sa k tomu podľa českého premiéra Andreja Babiša mala vyjadriť do konca augusta.

Aj srbskí zdravotnícki predstavitelia v stredu (28. 7.) oficiálne odporučili tretiu dávku vakcíny proti novému koronavírusu.